Dedikimi emocionues i dajës për mbesën që ndërroi jetë në Kroaci: Mu nda zemra, nuk prita që do të shkruaj për…

Një ak.sident tragjik ka ndodhur dje në autostradën Sllavonski Brod të Kroacisë, ku autobusi i linjës Frankfurt-Prishtinë u ak.sidentua dhe si pasojë dhjetë persona humbën jetën.

Në mesin e vi.ktimave ishte edhe Anjeza Bellanica nga Krusha e Madhe.

Daja i të ndjerës, Leotrim Hoxhaj ka shkruar një mesazh prekës për vd.ekjen e mbesës së tij.

Postimi i plotë:

Sa me padurim presim të vin në vendlindjen e tyre gurbetqarët ashtu si edhe ti i numërove ditët për me ardh te ne.

E bukura e dajës, unë të prita me ardh e me u knaq, prita që t’i shoh sukseset e tua e jo të shkruaj për vd.ekjen tënde.

Qenka shumë e vështirë me u pajtu me këtë që na than për ty.

Sot në çdo lajm e në çdo familje është fol për ak.sidentin e tmerrshëm që ndodhi në Koraci por unë nuk doja me besu që në mesin e tyre je edhe ti.

Nuk lash vend e kënd pa e pyet për ty po fundi që ndëgjova ma ndau zemren.

Ende spo muj me besu që sdo të shoh më.

Të zotit jemi dhe te ai do të kthehemi e ti qofsh lulja më e bukur e xhenetit ashtu si shkelqeve gjithmon në jetën tonë.

E paharrueshme do të jesh gjithmonë Anjeza mbesa e dajës. /Telegrafi/