Demaliaj-Kurtit: U bëre horë, jep dorëheqje se nuk je për këtë punë

Deputeti i AAK-së, Shkumbin Demaliaj nuk po ndalet së kritikuari kryeministrin e ri të Kosovës, Albin Kurti.

Përmes një postimi në Facebook, Demaliaj ka thënë se Kurti duhet të jap dorëheqje, shkruan lajmi.net.

Reagimi i Demaliajt vjen pas deklaratave të Kurtit se nuk ka qenë në dijeni për marrëveshjet e nënshkruara në Mynih me Serbinë.

Postimi i plotë i Demaliajt:

Z.Kurti, ju jeni kryeministër dhe keni një ministër në Ministrinë e Infrastrukturës, njëfarë Abdixhikun që po merret me tendera,sapo ka hyrë në ministri..!!

Po thotë që unë po anuloj tendera..!!!
Pal Lekaj është deputet dhe nuk ka zyrtarë më në Ministrinë që e ka udhëhequr..!!

Mos se u bëre horë..!!

Dorëheqja të bën nderë..!!

Nuk je për këtë punë..!!

Rroftë Bashkimi Kombëtarë

Harrova me të pyetur: Qysh ish Vuçiçi .????

Dhe a ja heqe Taksën 100% Serbisë..!!.