Deputeti Shala: Thaçi e Veseli dhe bashkëluftëtaret e tyre janë liria e vendit tonë

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Endrit Shala, ka reaguar pas paralajmërimit për ngritjen e mundshme të aktakuzës për krime luftë ndaj Presidentit, Hashim Thaçit, e kreut të PDK-së, Kadri Veselit.

“Sot Hashim Thaçi e Kadri Veseli nuk janë vetëm Presidenti dhe lideri i opozitës, ata dhe bashkëluftëtarët e tyre janë çlirimtarët e vendit tonë, e si të tillë janë vetë liria jonë! Përjetësisht, Rroftë UÇK- ja”, ka shkruar Shala.