Web Analytics
BallinaSHOWBIZBig Brother Vip Albania LiveDështon manipulimi me pëlqime pro Olta Gixharit në “BBVA”: Produksioni ndryshon formën...

Dështon manipulimi me pëlqime pro Olta Gixharit në “BBVA”: Produksioni ndryshon formën e vlerësimit

Produksioni i “Big Brother Vip Albania” ka ndryshuar formën e vlerësimit për përformancat e sontme artistike të banorëve. Sipas vendimit fillestar, banori që merrte më shumë pëlqime në videon me përformancën e tij në një show të organizuar sonte, do të fitonte një mori shpërblimesh.

Menjëherë pas postimit të videove në Instagram, ndodhi diçka bizare. Filloi manipulimi me pëlqime, në favor të aktores Olta Gixhari, e cila përformoi një monolog, që edhe ashtu nuk ngjalli ndonjë entuziazëm tek shikuesit, shkruan lajmi.

Mjaftonte një kërkim i thjeshtë tek profilet që kanë pëlqyer videon e Gixharit, e të vërehej se ato ishin nga vende të Azisë, Kina, Bangladeshi, apo vende tjera në të cilat ishin hapur këto profile të rreme. Siç duket, krejt kjo po bëhej ose nga të afërmit e aktores Olta Gixhari, ose nga produksioni për të sfiduar videon e përformancës së këngëtarit Luiz Ejlli e cila mori jashtëzakonisht shumë pëlqime e komente, mirëpo nga profile reale.

E Big Brother i Shqipërisë, pas kësaj ka vendosur të ndryshojë formën e vlerësimit. Sfidën do ta fitojë banori/çifti që do të zgjidhet nga vetë banorët.

“Për shkak të sulmeve kibernetike me qëllim blerjen artificiale të klikimeve për performancat, “Big Brother” ka vendosur që të pezullojë votimin dhe të lërë vetë banorët që të zgjedhin performancën e tyre të preferuar”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga “Vëllau i Madh.

Shiko foton:

Rrjetet Sociale

630,701FansaPëlqeje
28,198NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit