Web Analytics
BallinaSHOWBIZDetaji që na kishte shpëtuar në foton ikonike të Messit dhe Ronaldos

Detaji që na kishte shpëtuar në foton ikonike të Messit dhe Ronaldos

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi thyen internetin me postimin e bere me foton e tyre për Louis Vuitton, megjithatë një detaj duket se na shpëtoi në këtë foto.

Tifozët e shahut kuptuan shpejt se pozicioni i gurëve të shahut nuk ishte caktuar rastësisht, por që imiton një ndeshje të luajtur nga mjeshtrit Magnus Carlsen dhe Hikaru Nakamura në turneun e shahut Norway Chess në vitin 2017.

Ndeshja e ikonave të shahut rezultoi në një barazim midis tyre, duke i dhënë fund debatit se kush prej tyre ishte më i mirë.

Thënë kjo, vendosja e gurëve hedh poshtë qasjen “Messi apo Ronaldo” për dy nga lojtarët më të mëdhenj të futbollit në histori.

Messi dhe Ronaldo nuk kanë fituar kurrë një Kupë Bote për ekipet e tyre përkatëse, Argjentinën dhe Portugalinë.

Do të ishte historike sikur të ndesheshin në finalen e këtij turneu, i cili me gjasë do të jetë i fundit për ta.

Shiko foton:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit