Web Analytics

Diell dhe vranërisa, temperaturat deri në 13 gradë Celsius

Botuar nga: InfoKosova

Edhe gjatë kësaj jave moti do të mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta ajrore por edhe të atyre të lagështa kohë pas kohe.

Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu.

Era do të fryjë kryesisht nga drejtimi i veriut me shpejtësi prej 10-28 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -3 deri në 2°C, ndërsa ato maksimale prej 8 deri në 13°C. /Telegrafi/

Të FUNDIT