Dikur “shtëpia më e shëmtuar e lagjes”, çifti “transformoi” sot objektin në diçka magjepsëse

Në vitin 2017, Joanne Lewis dhe partneri i saj Adam gjetën një shtëpi afër detit në Kent të SHBA-së.

Ajo e pranon se në fillim nuk i pëlqente, disa madje e cilësuan si “shtëpia më e shëmtuar në lagje”, por duke parë mundësitë e tjera, çifti ra në dashuri me pronën.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, gjatë tre viteve të fundit, ata e kanë transformuar plotësisht pronën e tyre, përfshirë edhe dizajnimin elegant të shtëpisë.

Ajo publikoi një fotografi të këtij rindërtimi javën e kaluar dhe puna e saj u bë virale në rrjetet sociale.

Disa njerëz u mahnitën nga ndryshimi, madje sugjeruan që fotografitë nuk ishin të së njëjtës shtëpi, por çifti projektoi gjithçka vetë, duke punuar me tregtarë lokalë.