Ditë e zezë për Italinë, 793 të vdekur nga koronavirus në një ditë

Në Itali, nga dita në ditë numri i vdekjeve po rritet ndjeshëm.

Autoritetet kanë publikuar bilancin e 24 orëve të fundit në lidhje me rastet e reja dhe vdekjet nga epidemia, sipas të cilave vetëm sot kanë humbur jetën 793 persona.

Ndërkohë numri i viktimave në total ka arritur në 4825 të vdekur./E.B-dritare.net