Web Analytics
Ballina“Ditë të mira po vijnë për Kosovën” – A po e paralajmëron...

“Ditë të mira po vijnë për Kosovën” – A po e paralajmëron Bajqinovci koalicionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka dhënë sinjale në faqen e tij në Facebook se koalicioni VV-LDK mund të ndodhë.

Sot VV i ka dorëzuar me shkrim presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, emrin e mandatarit për formimin e qeverisë së re.

“Ditë të mira po vijnë për Kosovën”, ka shkruar Bajqinovci në llogarinë e tij në Facebook.

Gazeta Express ka raportuar më herët se arritja e marrëveshjes mes LDK’së dhe VV’së për formimin e qeverisë është afër.

VV fitoi zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit dhe prej atëherë është në bisedime për lidhje të koalicionit me LDK’në.

Dy subjektet arritën të përafrojnë programet e tyre pas takimeve të grupeve punuese.

Problemet u hasën në ndarjen e posteve, por që duket se këto tani janë kapërcyer.

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit