Web Analytics
BallinaUncategorizedDubai me stadium tenisi nën ujë

Dubai me stadium tenisi nën ujë

Planet për një stadium nënujor të tenisit në Debai kanë kaluar një hap më afër realitetit këtë viti, sipas arkitektit polak prapa këtij projekti të madh.

Në prillin e vitit të kaluar, Krzysztof Kotala, që ka bërë Masterin në Shkencat e Arkitekturës në ‘Krakov Polytechnic’, bëri bujë në lajmet botërore kur zbuloi projektin e tij të propozuar për një stadium tenisi nën ujë.

Dhe përderisa atëherë nuk kishte asnjë investitor, ai ka konfirmuar për Arabian Business se është në bisedime me investitorë potencial në SHBA për ta bërë këtë projekt një realitet.

Ai ka konfirmuar gjithashtu se është aktualisht duke punuar në dizajnet përfundimtare për konceptin.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit