Web Analytics
BallinaUncategorizedDy motra për dy vëllezër, njihuni me rejat e Ibrahim Rugovës !

Dy motra për dy vëllezër, njihuni me rejat e Ibrahim Rugovës !

Blerina Kllokoqi dhe Blerta Kllokoqi janë dy motrat dhe njëkohësisht dy kunatat më me zë dhe ndikim në sferën publike.

Ato janë të martuar për dy djemtë e ish-liderit më të dashur për ne, Ibrahim Rugovës.

Me sa duket edhe ato po vazhdojnë traditën sikurse vjehrri i tyre, që në familje të tyre të ketë paqe, rehati e lumturi.

Nuk është e rastësishme kjo që po themi, pasi që dy bukuroshet në fjalë, përmes postimeve të ndryshme, në rrjetet sociale, na dëshmojnë këtë gjë më së miri.

Ato sa herë që sjellin risi në imazhet e tyre, duken sa më shumë të afruara dhe të dashura për njëra tjetrën.

Ndër të tjera, mund të themi se asnjërës nuk i ka penguar fakti që janë martuar për dy vëllezër, përkundrazi ato i kanë bashkuar forcat edhe më shumë.

Dhe secila, posedojnë profesion mjaft të mirë, ku Blerina është një nga dizajneret më të kërkuara si brenda ashtu edhe jashtë vendit, ndërsa Blerta tash e sa vite ushtron profesionin e ligjërueses në një nga universitetet në Kosovë.

Ndryshe, Blerina është e martuar me Mendim Rugova, e Blerta me Ukë Rugova, të cilat tash e sa vite gëzojnë një jetë të lumtur e të rehatshme me bashkëshortët e tyre.

Për lakmi apo jo, edhe pse nuk mbijeton më, ato po ia zbardhin çdo herë e më shumë fytyrën, Presidentit Historik – Ibrahim Rugovës. /Kosovarja/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit