E diela shpallet ditë zie në Gjilan

Kryetari i Gjilanit Lutfi Haziri ka shpallur ditë zie të dielën në këtë komunë në nder të tre pacientëve që vdiqën sot nga COVID-19.

Haziri përmes një njoftimi në Facebook, u ka shprehur ngushëllime familjeve që humbën të afërmit e tyre, ndërkohë që ka thënë se Gjilani nuk është i njëjtë pa ta.

“Ditë morti për Gjilanin.

Me shqetësim e morëm lajmin për humbjen e betejës me COVID-19 të pacientit A.Z. (1974), duke u bërë viktima e tretë sot dhe e teta në total.

Ngushëllimet më të sinqerta familjeve.

Për nder të tyre, të dielën, 19 korrik 2020, kam shpall ditë zie.

Gjilani nuk është i njëjtë pa ju!”, ka shkruar Haziri.