E dini se kush është kjo këngëtare? Ja si duket tani

Vitet kanë kaluar por emri i saj nuk është harruar akoma, edhe pse ajo më nuk këndon, shkruan “InfoKosova”.

Të gjithë e kujtojmë Violeta Rexhepagiqin, motrën e Armend Rexhepagiqit që dikur këndonte dhe pëlqehej shumë.

Tash e shumë vite ajo nuk këndon më, por arti dhe këngët e saj kanë mbetur në memorien e pothuajse shumë fansave.

Violeta që atëherë ishte një femër moderne, bëhet fjalë për vitet e 80-ta, kur ajo kishte filluar të këndonte bashkë me vëllain dhe kunatën Aida Barakun.

Aida dhe Violeta e lanë këngën më moti, por pas tyre edhe Armendi e ka lënë skenën muzikore, por që akoma merren me muzikë në prapaskenë.

E kjo bukuroshe që do ta shihni tani, qysh në vitet e 80-a ishte me shumë stil, pra, kjo ësjhtë Violeta Rexhepagiqi.

Ja dhe disa pamje të Violetës të viteve të fundit./InfoKosova/