Web Analytics
BallinaUncategorizedE indinjuar, Evi Kokalari nuk përmbahet kundrejt Bleona Qeretit

E indinjuar, Evi Kokalari nuk përmbahet kundrejt Bleona Qeretit

Nuk kishte dyshim që emri i Bleona Qeretit në listat e kandidatëve për Këshillin Kombëtar të Partisë Demokratike do bënte jo pak bujë, ka qenë vetë Bleona si fillim e cila ka folur për këtë çështje duke u shprehur se nëse do punonte për ndonjë qeveri nuk do ishte për atë shqiptare por për qeverinë amerikane.

“Kam lindur në Shqipëri por jam një qytetare amerikane, unë e dua Shqipërinë por besnikëria ime është ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, vendit tim! Nëse do të punoja ndonjëherë për një qeveri, do të punoja vetëm për qeverinë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës!” shkroi ajo.

Kjo deklaratë e saj nuk është pritur aspak mirë dhe ka qenë pikërisht Evi Kokalari që ka shprehur mendimin e saj mjaft të ashpër, ajo ishte e indinjuar se kush e kishte propozuar atë për këtë pozicion sepse ajo nuk është imazhi që partia kërkon të ndërtojë për prezantimin e vlerave të Kuvendit.

Ajo shtoi se- “Do doja të shikoja intelektualë dhe shkrimtarë e artistë si Inva Mula dhe Visar Zhiti, etj në këshill, ose merreni PD në seriozisht ose mos na humbni kohën kot, jam pa fjalë”!

Akoma mbetet e paqartë se kush e regjistroi emrin e Bleona Qeretit në këto lista dhe nëse ajo ishte në dijeni apo jo./iconstyle/

Rrjetet Sociale

630,452FansaPëlqeje
28,208NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit