Web Analytics
BallinaUncategorizedE la për tri javë veturën në parking, çmimi i pagesës është...

E la për tri javë veturën në parking, çmimi i pagesës është më i lartë se Ford Focusi i tij

Në Huddersfield të West Yorkshire, një shofer i paemëruar e ka paguar parkimin për katër orë, por nuk ka shkuar ta merr makinën për tri javë.

Ai detyrohet të paguajë gjobë prej rreth 1,340 eurosh, për kohën e gjatë që e ka lënë Ford Focusin dhe nuk është kthyer ta merrte.

Mirëpo, detyrimi që obligohet ta paguajë, është më i lartë se vet vlera e makinës së prodhuar para 18 vitesh.

Nuk dihet se si do të veprojë pronari në këtë rast, meqë kompania që mbikëqyr parkimin mund ta vë para drejtësisë për mos pagesë, ndërsa as shitja e veturës nuk ia mbulon borxhin.

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit