-2.4 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina E reja shqiptare i dha fund jetës së saj shkaku i varfërisë

E reja shqiptare i dha fund jetës së saj shkaku i varfërisë

Vendet tona të udhëhequra nga politikaj që mendojnë vetëm për pasurimin e vetës, po i detyrojnë të rinjtë e të rejat që të ikin nga Kosova e Shqipëria, shkruan “InfoKosova”.

Por, ka gjëra edhe më të këqija se sa kjo ikje nga këto dy vende shqiptare të cilat po konsiderohen se janë duke u udhëhequr nga kriminelët.

Një vajzë e re vetëm 23 vjeçare e cila ishte edhe e diplomuar, i ka dhënë fund jetës së saj si shkak i mos realizimit të asnjë ëndrre që ajo kishte.

Ajo quhet Adela Gjoka dhe sipas asaj që po thuhet nëpër rrjetet social, familja e saj kishin varfëri të skajshme dhe as kush nuk iu ndihmonte as shteti.

Ja një nga postuesit çfarë shkruante për Adelen gjersa sipas këtij shkrimi supozuam se e njeh tashmë të ndjerën dhe familjen e saj: “Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet e një depresioni të rëndë për shkak të varfërisë ekstreme të familjes së saj dhe pamundësisë për të gjetur një vend pune.

E diplomuar për inxhinieri, ajo u end më kot dyerve shtetërore pasi nuk mori kurrë një përgjigje pozitive.

Çdo përplasje dere ishte një thyerje zemre për të.

I vranë shpresën teksa i duhej me patjetër një punë që të shlyente borxhet e familjes.

Prindërit e saj të papunë, ishin zhytur në halle vetëm e vetëm që të shkollonin Adelën.

Kishin qenë entuziastë se së paku hallet do tu mbaronin kur e bija të diplomohej.

Diploma në perceptimin e tyre përkthehej me punësim.

Punësimi, në para.

E paratë në shlyerje borxhesh.

Se dinin ende të gjorët se për një vend pune duhet të kesh teserë partie, 5 mijë euro, ose të jesh dashnorja e ndonjë drejtori idjot që vjen era kërmë e që paguhet për të bërë kurvarin, sekserin, spiunin e servilin.

Adela u hodh mbrëmë rreth orës 23:00 nga kati i shtatë i pallatit ku jetonte në Rrëshen.

Britmat e Adelës në “fluturimin” drejt fatalitetit tmerruan një qytet të tërë.

Sot në Rrëshen të gjithë ulën kokat para trupit të së ndjerës.

Askush nuk pati guximin për ti hedhur sytë këtij engjëlli që me vetëvrasjen e saj deshi të vriste një shoqëri të tërë.

Deshi të vriste ata që e nëpërkëmbën.

Ata që përqafojnë antivlerat dhe injorantët.

Ata që nuk i dhanë një dorë që të ngjitej si shoqet e saja që kanë prindër nëpunësa apo me poste politike.

Për Adelën askush se gjeti dot një vend pune.

Aq shumë e donte punën sa së fundmi ajo po kërkonte të ikte nga vendi.

Të gjente një punë edhe si babysitter diku në Europë, mjafton që të largohej… Por fati se deshi dhe gjërat nuk shkuan në vijën e duhur.

Ajo mbrëmë nuk e përballoi më gjendjen që e kishte kapluar.

Iku duke na dhënë një shuplakë të mirë të gjithëve dhe për të pushuar e vetme në paqe!”😥😥”./InfoKosova/

608,992FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Electra është 46 vjeçe, por trupi i saj tregon ndryshe

Carmen Electra ka treguar se është duke i shijuar pushimet e saja tropikale dhe këtë e ka bërë përmes postimit të fotografive në rrjetet...
web
analytics