Web Analytics
BallinaE tmerrshme/ Italia shifra rekord, 969 vdekje në 24 orët e fundit

E tmerrshme/ Italia shifra rekord, 969 vdekje në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus.

Numri i viktimave ka shkuar në 9184, që do të thotë janë 969 viktima në 24 orët e fundit.

Kjo është dita me më shumë vdekje e regjistruar deri më tani.

Rastet janë shtuar me 5909 duke e çuar në 66414 numrin total të rasteve aktive.

Numri i të shëruarave ka shkuar në 10950 dhe 3732 janë në gjendje kritike.

Ndërsa numri i të vdekurve në të gjithë botën ka shkuar në 26348.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit