‘Edhe 10 burra të marrësh, nuk të vij në dasmë’ Adrola Dushi tregon si e pritën prindërit divorcin

Prej pak vitesh ajo ka lënë Shqipërinë për të ndjekur ëndrrën amerikane, ëndrrën për t’u ngjitur në pasarelat e emrave më të njohur të industrisë së modës.

E mesa duket është një fillim goxha i mbarë pasi që tani Adrola Dushi ka arritur të lidhë disa kontrata me kompani shumë të rëndësishme.

Adrola Dushi është një prej modeleve më të suksesshme shqiptare, e cila prej vitesh karrierën e ka zhvilluar në SHBA, ndërkohë që jo rrallë herë është kthyer në Shqipëri për projekte në ekran dhe jo vetëm.

Së fundmi, ajo ishte ishte e ftuar në emisionin “Pop Culture” në Top Channel, ku foli ndër të tjera edhe për jetën e saj personale.

Siç mund ta dini, modelja është divorcuar kohë më parë nga bashkëshorti, ndërkohë që është mami i një djali, Troi, me të cilin ka një marrëdhënie të veçantë.

Gjatë intervistës me moderatoren Dojna Mema, Adrola ka rrëf.yer se familja e saj nuk e ka pritur aspak mirë divorcin nga partneri, madje edhe sot e kësaj dite kanë të vështirë ta pranojnë.

E pyetur nëse prindërit e saj kanë dëshirë që të shohin vajzën të veshur sërish me fustanin e bardhë, duke qenë se kjo është dëshira e çdo prindi, ajo tha duke qeshur: “Nuk di ça të them, të betohem! Më ka thënë babi ‘Edhe 10 burra po more unë nuk të vij më në dasmë.’ Domethënë nuk i kam shumë mirë punët me fustanin e bardhë.”