Web Analytics
BallinaEdhe Kuba dhe Xhamajka goditen nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.7,...

Edhe Kuba dhe Xhamajka goditen nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 7.7, paralajmërohet cunami

Një tërmet i fuqishëm ka goditur pak minuta më parë Kubën dhe Xhamajkën.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 7.7 sipas shkallës Rihter, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 122 km në veriperëndim të qytetit Lucea të Xhamajkës.

Vatra e tërmetit ka qenë në thellësinë 10 km, ndërsa lëkundjet e fuqishme u regjistruan rreth orës 20:16.

Deri më tani nuk ka raportime për dëme materiale apo persona të lënduar, por duke parë madhësinë e këtij tërmeti pritet që të ketë lënë pasoja të rënda.

Mësohet se autoritetet kanë paralajmëruar që Kuba dhe Xhamajka mund të goditen edhe nga cunami, pas shkundjeve të fuqishme të tokës.

Ky është tërmeti më i fuqishëm i regjistruar gjatë muajve të fundit në të gjithë botën.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit