3.3 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Uncategorized Edhe një tjetër mungesë pas Vedat Muriqit për Kosovën para ndeshjes me...

Edhe një tjetër mungesë pas Vedat Muriqit për Kosovën para ndeshjes me Republikën Çeke !

Pas lëndimit të Muriqit, Kosova e ka marrë edhe një goditje tjetër para ndeshjes së nesërme kualifikuese për Euro 2020 kundër Republikës së Çekisë, pasi e ka humbur Herolind Shalën shkaku i lëndimit.

Mesfushori Shala ishte në dyshim edhe pasi u grumbulluar nga Kosova të hënën, por tani Shala do të mungojë nesër në ndeshjen e parafundit dhe mbase më të rëndësishëm të vendit në këtë fushatë kualifikuese.

Shala i bashkohet një liste me disa mungesa të rëndësishme te Kosova, sulmuesit kryesor Vedat Muriqit, i cili e lëndoi nyjën e këmbës në fundjavë në një ndeshje me ekipin e tij Fenerbahce, si dhe Arbër Zenelit dhe Hekuran Kryeziut të cilët mungojnë tash e plot muaj.

Pas pak më shumë…

608,993FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Merkel: Vendet e BE-së të bashkëpunojnë për ndryshimin e klimës

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje,...
web
analytics