Edi Furra flet rreth infektimit me koronavirus

Tema e ‘koronavirusit’ tanimë është bërë më e popullarizuar se kurrë.

Rritja e numrit të rasteve të reja të të infektuarve ka bërë që qytetarët ta përjetojnë panikën ngjashëm sikurse në fillim.

Ka pak qytetarë që kanë biseduar publikisht rreth simptomave, hospitalizimit e detajeve tjera.

Por, kohët e fundit njërit prej artistëve tanë i ka dalur pak telashe lidhje me koronavirusin.

Edi Furra është sqaruar rreth asaj që është thënë se kënëgtari nga Gjakova është njëri prej të infektuarve me koronavirus.

E që në fakt statusi i Edit thotë krejt të kundërtën.

Ja ku e keni dëshminë.

“Të dashur miq dhe dashamir, sot kisha tri ose katër telefonata nga Miq të mij duke më pyetur se a jam mir me Shëndet, kur e kuptova që ish shpërnda një lajm që un rezultoj Pozitiv ndaj Covid 19 , dhe qesha sepse të tjeret po e dijn ma mir se un për shëndetin tim, me ktë status dua te ju heq merakun të gjithve sepse duke falenderuar Zotin gëzoj Shëndet të plot dhe gjindem shum mir skam asnje lloj sëmundje e aq më pak Covid 19 .

Keshtu qe ju falenderoj të gjithve për interesim.

I juaji Edi……”