Edi Rama i del në mbrojtje Hashim Thaçit, ia publikon një citat të tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka dalur në mbrojtje presidentit Hashim Thaçi, pas kthimit nga Haga, ku u intervistua nga Gjykata Speciale, për katër ditë rresht, shkruan Gazeta Blic.

Rama ka publikuar një citat të Thaçit, ku thuhet se:

Askush nuk mund ta rishkruajë historinë”, duke e shoqëruar me dy flamuj, atë kombëtar dhe të shtetit të Kosovës.

https://www.facebook.com/edirama.al/photos/a.10151850199621523/10157982120831523/?type=3