Web Analytics
BallinaUncategorizedEksperimenti social me 15 mijë monedha, nuk e pati përfundimin që pritej

Eksperimenti social me 15 mijë monedha, nuk e pati përfundimin që pritej

Jamahl McMurran ka vendosur 15 mijë monedha prej dy peni, pranë një lumi në Londër, si pjesë e eksperimentit social.

Mirëpo, paratë që vlejnë rreth 400 euro, ai nuk kishte pritur se do t’i prekte dikush pos ndonjë fëmije që do të fuste duart për të luajtur.

“Nuk mund të besoja kur shihja gati secilin kalimtar që merrte së paku një grusht me para dhe largohej”, ka thënë McMurran lidhur me rastin.

Megjithëse ka filmimin prej katër orësh, ai ka vendosur të mos i publikojë pamjet meqë do të ishin ofenduese për ata që shihen aty.

Në fund, në atë vend kanë shkuar dy burra dhe i kanë marrë të gjitha paratë duke i futur në një torbë.

Shiko Videon:

https://www.facebook.com/vipaklips/videos/611863769645467/

Rrjetet Sociale

630,775FansaPëlqeje
28,196NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit