Web Analytics
BallinaUncategorizedElefantët angazhohen së bashku për shpëtimin e të voglit që ra në...

Elefantët angazhohen së bashku për shpëtimin e të voglit që ra në ujë

Në një kopsht zoologjik që ndodhet në Seul të Koresë së Jugut, dy elefantë të rritur janë angazhuar së bashku, të shpëtojnë një të vogël i cili ra në ujë.

Kafsha që ka lindur vetëm para disa muajsh, mbante hundën lartë, mirëpo nuk dinte të notonte apo të lëvizte nga pjesa e cekët e pishinës.

“Ndihma e shpejtë në kopshtin zoologjik”, si dhe “më të mirë se njerëzit, që vetëm përpiqen të fundosin dikë”, janë dy nga komentet që kanë marrë më së shumti pëlqime.

Filmimi i postuar më poshtë, tregon edhe një elefant të tretë që lëvizte i shqetësuar, sepse nuk mund të kalonte rrethojën dhe të ofronte ndihmë.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit