-2.4 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina LAJME Eskalon Edi Rama, në listën e “qenefit” e rrjetin e “Kazanit” futë...

Eskalon Edi Rama, në listën e “qenefit” e rrjetin e “Kazanit” futë mediet e Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot do të niset prej Londrës për të mbajtur Samitin e NATO-s.

Ai në njoftimin e tij, nuk ka harruar t’i ofendojë mediet vendore.

Në to, i ka përfshirë edhe ato të Kosovës.

Rama përmes një videoja ka thënë se në listën e “qenefit” janë edhe mediet kosovare, në rrjetin e “kazanit”.

“Më vjen keq për gjuhën por të keqen e qenefit, kur sheh se çfarë ere të rëndë mërzie dhe pasigurie e pështjellimi e përzierje krijojnë të ashtëquajtura burime informimi, dhe sesa të pakta janë pasqyrimet njerëzore e shkencore në panairin mediatik të Shqipërisë por, për fat të keq, njësoj edhe të Kosovës.”, ka thënë Rama.

Rama kohëve të fundit pas tërmetit në Shqipëri, si kurrë më parë, i është hudhur në sulm mediumeve e gazetarëve.

Shiko Videon:

608,992FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Electra është 46 vjeçe, por trupi i saj tregon ndryshe

Carmen Electra ka treguar se është duke i shijuar pushimet e saja tropikale dhe këtë e ka bërë përmes postimit të fotografive në rrjetet...
web
analytics