”Eskalon” mjeku i QKUK-së me gjuhë të rëndë ndaj Isa Mustafës: Gërxhul, gjallë je a

Mjeku i QKUK-së, Ibrahim Maliqi, ka përdorur gjuhë fyese ndaj kreut të LDK’së, Isa Mustafës, duke iu referuar si “gërxhul”.

Maliqi, në postimin ku Mustafa reagoi pas përleshjes ndërmjet aktivistëve të LDK’së dhe të VV’së, komentoi duke thënë “gërxhul, gjalle je a”./Blic