Estrada tregon mbështetjen për UÇK-në

Pas akta.kuzës nga Gjykata Speciale, për Thaçin e Veselin, ka pasur reagime të shumta.

Sot Zyra e Prokurorit të Specializuar njoftoi se është ngritur akta.kuzë për Presidentin e vendit, Hashim Thaçi, dhe liderin e PDK-së, Kadri Veselin.

Ngjarja e cila ka shokuar mbarë popullin e Kosovës, ka bërë që të ketë reagime të shumta.

Ndër qytetarët e Republikës së Kosovës, reagime ka pasur edhe nga emra të njohur të estradës të cilët kanë treguar mbështetjen e tyre për UÇK-në.

Sabri Fejzullahu, Arian Agushi (Gold AG), Leonora Jakupi dhe Mozzik, janë vetëm disa nga emrat të cilët publikisht kanë shprehur mendimet e tyre.

Në vazhdim ua sjellim postimet që emrat e lartpërmendur i kanë bërë në Instagram.