Web Analytics
BallinaUncategorizedFakte interesante për shtatin e femrave, që as vetë ato nuk i...

Fakte interesante për shtatin e femrave, që as vetë ato nuk i dinë

Femrat janë, ishin dhe do të jenë një mister i pazgjidhur.

Por sidoqoftë shkencëtarët na mundësojnë neve të zbulojmë disa nga cilësitë unike të tyre.

Për të gjithë ato që mendojnë se të gjithë njerëzit thellë thellë janë njëlloj, ne ju kemi sjellë disa fakte që do ju vërtetojnë të kundërtën.

– Zemra e femrave rreh më shumë se ajo e meshkujve

– Kanë më shumë receptor nervor, ndaj e ndjejnë dhimbjen më shumë

– Diametri i flokëve të femrave është dy herë më i vogël se i meshkujve

– Femrat kanë ndjeshmëri aromash më shumë se meshkujt që në lindje

– Femrat qajnë 30-64 herë në vit, ndërsa meshkujt 6-17 herë

– Lëkura e femrave është 10 herë më e ndjeshme se e meshkujve

– Femrat kanë imunitet më të fortë

Rrjetet Sociale

630,251FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit