Web Analytics
BallinaUncategorizedFamilja amerikane adopton shtatë fëmijë, që janë motra dhe vëllezër

Familja amerikane adopton shtatë fëmijë, që janë motra dhe vëllezër

Jessaka dhe Josh Clark nga Georgia e Shteteve të Bashkuara, që e kishin vetëm një fëmijë të vogël, i kanë adoptuar edhe shtatë të tjerë që kishin mbetur pa prindër.

Meqenëse nuk donin të ndaheshin sepse ishin vëllezër dhe motra, askush nuk donte të merrte një numër kaq të madh të fëmijëve.

“Kemi dëshirë që të jemi shumë anëtarë, por shtëpia jonë ishte shumë e vogël.

Pas katër vitesh që e rregulluam si duhet, më në fund e realizuam ëndrrën”, ka thënë kryefamiljarja Jessaka.

Atyre iu është dashur që të kenë më shumë hapësirë, meqë fëmijët janë duke u rritur dhe duhet të kenë kushte normale banimi.

“E kishin vetëm një fëmijë, tani menjëherë jemi bërë dhjetë dhe së bashku do të jetojmë të lumtur”, ka thënë po ashtu nëna, të cilës i kanë ndihmuar materialisht për të kryer këtë veprim.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit