Web Analytics
BallinaUncategorizedFëmija gjigant që besohet të jetë tetëvjeçari më i gjatë në botë

Fëmija gjigant që besohet të jetë tetëvjeçari më i gjatë në botë

Karan Singh nga Meerut i Indisë, është i gjatë dy metra dhe dallon shumë nga bashkëmoshatarët që i afrohen vetëm deri te beli.

Fëmija tetëvjeçar që po vazhdon të rritet, besohet se është më i gjatë në botë, sa i përket kësaj moshe.

Ai është i biri i basketbollistes Shweatlana, e cila me 2.18 metra është bërë femra më e gjatë në Indi, si dhe babait që tani ka rreth dy metra.

“Gjendja tij shëndetësore është e shkëlqyer, ne e dërgojmë për kontrollet e nevojshme të mjeku dhe e ushqejmë me dietë speciale”, ka thënë nëna tij lidhur me rastin.

Problemi tij kryesor është gjetja e rrobave dhe këpucëve, të cilat duhet të porositen ngaqë nuk gjendet në shitoret e zakonshme.

Shiko Fotot:

Shiko Videon:

https://www.facebook.com/vipaklips/videos/489373448429240/

 

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit