Web Analytics
BallinaUncategorizedFermerja stërviti lopën që të hidhet sikur kalë garash

Fermerja stërviti lopën që të hidhet sikur kalë garash

Hannah Simpson nga Zelanda e re, kur ishte 11-vjeçare kishte dëshirë të kalëronte, por familjarët e saj nuk mund kishin para t’ia blinin kalin.

Andaj, ajo u sfidua nga vëllai që të mësojë lopën Lilac, që të kryej këto lëvizje.

Me përkushtim dhe shumë stërvitje, ajo ia doli të mësonte lopën qumështore që të lëvizë sikur në gara.

Adoleshentja që tani e ka një kalë, nuk e lë prapa miken e saj të dikurshme dhe vazhdojnë të bëjnë xhiro nëpër fushë.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit