Festë në familjen e Ramush Haradinaj

Sot në familjen e Ramush Haradinajt ka arsye për festë.

Djali i madh i tyre , Gjini sot ka ditëlindjen.

Me rastin e ditëlindjes së djalit, bashkëshortja e Haradinajt e uroi të birin me fjalët më të mira.

Duke i shprehur dashurinë, Anita, ndër të tjerash e uroi Gjinin që ta ketë fatin e bardhë e shtigje të bukura në jetë.

“Gjin, dedikime te gjata te kam bere cdo vit, Sot nuk do te them shume gjera por vetem do te uroj paq fatin e bardhe e shtigje te bukura ne jete!!! Gezuar 16 vjetori!!! U gezofsh perjete!!!”.

Ndërsa, Ramushi për shkak të aktiviteteve politike deri tani publikisht nuk e uroi ende të birin për ditëlindje.

Ndryshe, Anita Muçaj-Haradinaj është e martuar prej vitesh me Ramush Haradinajn dhe së bashku kanë tre fëmijë, Gjinin, Hanën dhe Trimin./Kosovarja/