Web Analytics
BallinaFIFA pezullon Indinë nga garat e futbollit, kjo është arsyeja

FIFA pezullon Indinë nga garat e futbollit, kjo është arsyeja

Shtëpia botërore e futbollit FIFA vendosi pezullim e Indisë dhe në periudhën e ardhshme ky vend do të bllokohet nga aktivitetet e futbollit.

India nuk arriti të zgjidhte një udhëheqje të re në federatë, kështu që FIFA vendosi të pezullojë vendin.

Në të njëjtën kohë, India është privuar nga Kupa e Botës për futbollistët femra nën 17 vjeç.

Në shpjegimin e FIFA-s thuhet se pezullimi është për shkak të ndikimit të “të tretëve” në punën e federatës së futbollit.

FIFA ndalon rreptësishtë ndërhyrjen e politikës në sport, në të njëjtën kohë është problem kur në vend nuk mund të bihet dakord se kush do ta drejtojë futbollin.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit