Web Analytics
BallinaSPORTFituesi i Ligës së Kampionëve duket i panjohur teksa nxjerr në treg...

Fituesi i Ligës së Kampionëve duket i panjohur teksa nxjerr në treg brendin e tij të verës

Tifozët e futbollit kanë mbetur të shtangur pasi një ish-fitues i Ligës së Kampionëve ka nisur sipërmarrjen e tij të re të verës, por kjo nuk kishte të bënte me rolin e tij si shitës i pijeve.

Reprezentuesi i dikurshëm i Republikës Çeke e filloi karrierën me Banik Ostrava para se të fitonte një transferim të madh në Serie A në vitin 2000. Ish-anësori i majtë iu bashkua gjigantit italian, Napoli, pasi bëri përshtypje me përfaqësuesen e tij në ‘Euro 2000’.

Ai regjistroi 51 paraqitje dhe shënoi tetë gola gjatë periudhës dyvjeçare te Partenopei. Pasoi një periudhë huazimi te Udinese, që u shndërrua në një transferim afatgjatë prej tri sezonesh.

(Foto: Instagram/jankul18)

Në verën e vitit 2005, nënshkroi me Milanin dhe shijoi sukses të madh duke u konvertuar në mbrojtës të krahut të majtë.

Dhe kulmi ishte padyshim finalja e Ligës së Kampionëve në vitin 2007. Ai startoi në mbrojtje për Rossonerët në sfidën ku dy golat e Filippo Inzaghit vulosën një fitore prej 2-1 ndaj Liverpoolit.

Njeriu për të cilin po flasim nuk është askush tjetër veçse 45-vjeçari Marek Jankulovski.

Rrjetet Sociale

630,707FansaPëlqeje
28,197NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit