Web Analytics
BallinaFjalët e para të Trump: Nuk e lejojmë Iranin të ketë pajisje...

Fjalët e para të Trump: Nuk e lejojmë Iranin të ketë pajisje nukleare, asnjë ushtar amerikan s’e ka pësuar

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump iu ka drejtuar popullit amerikan me një fjalim në Shtëpinë e Bardhë pas atakut të Iranit me raketa balistike në bazat ushtarake amerikane në Irak.

Presidenti amerikan ka thënë që Irani nuk do të ketë asnjëherë armë bërthamore.

“Për sa kohë unë të jem President i SHBA-së, Irani nuk do të lejohet kurrë që të ketë ar.më bërthamore”, ka thënë Trump.

“Asnjë amerikan nuk është lënduar nga sul.mi i Iranit,asnjë ushtar amerikan nuk është vr.arë dhe ka pasur vetëm dëme të vogla”, ka thënë Presidenti amerikan në fjalimin para popullit amerikan.

“Irani ka kër.cënuar botën e civilizuar, javën e kaluar ne ndaluam një ter.rorist të rrezikshëm që kërcënoi jetërat amerikane”, tha Trump.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit