Web Analytics
BallinaFluks i madh në Merdar, Policia kërkon nga qytetarët të shfrytëzojnë edhe...

Fluks i madh në Merdar, Policia kërkon nga qytetarët të shfrytëzojnë edhe pikat tjera kufitare

Policia e Kosovës për shkak fluksit të madh në pikë-kalimin kufitar Merdar kërkon që të shfrytëzohen edhe pika tjera të kalimit të kufirit.

Në njoftimin për media thuhet se Policia e Kosovës, zyrtarë policorë të kufirit, janë duke punuar me kapacitete të plota, në këtë kohë kur fluksi i hyrje/daljeve nga territori i Republikës së Kosovës është më i madh, sidomos në Pikën e Kalimit Kufitar Merdar.

“Departamenti i Kufirit i Policisë së Kosovës, njofton të gjithë qytetarët, në veçanti bashkatdhetarët që janë duke shfrytëzuar Pikën e Kalimit Kufitar Merdar për hyrje-daljen për në Republikën e Kosovës, se për shkak të fluksit të madh të udhëtareve pritjet janë të gjata dhe apelojmë te të gjithë që të shfrytëzohen edhe pikat tjera të kalimit kufitar”.

Sipas Policisë, koha e pritjes nuk varet vetëm nga zyrtarët e Kosovës, andaj bëjnë apel tek qytetaret që të shfrytëzojnë edhe pikat tjera kufitare, ku ka fluks më të vogël dhe pritjet janë minimale. /Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit