Web Analytics
BallinaKURIOZITETESOCIALEFoto që ta këpusin shpirtin, babai shikon vajzat tek hanë, arsyeja...

Foto që ta këpusin shpirtin, babai shikon vajzat tek hanë, arsyeja…

Nuk ka mjaftueshëm para për të paguar drekën për të gjithë, kështu një baba nga Filipinet, qëndron i ulur dhe sheh dy vajzat e tij duke ngrënë në fast food.

Fotografia e publikuar në Facebook nga Jhunnel Sarajan, në pak kohë bëri xhiron e botës.

Agjenti imobiliar i cili e fotografoi, donte të dinte më shumë dhe të njihte historinë e atij babai të dhimbsur për t’i dhënë një dorë.

Burri në fotografi quhet Ryan Arebuabo, është 38 vjeç dhe jeton në një barakë në Manila.

Vajzat e tij Rose Ann, 8 vjeçe dhe Rose Mae, 6 vjeçe, janë pasuria e tij më e madhe, por që fatkeqësisht nuk arrin që t’u japë atyre gjithë çfarë dëshiron, duke qenë se para disa vitesh kaloi një infarkt, i cili e la me pasoja, dhe pas kësaj ngjarje, gruaja e braktisi bashkë me të bijat, shkruan noa.al.

“Kjo është fotografia e dashurisë së një babai.

Një shprehje e altruizmit të vërtetë”, shkruan ai në fotografi.

Babai i çoi vajzat në fast food, për të festuar për notat e mira të njërës prej tyre, por nuk kishte para për të blerë për të gjithë dhe mori për to pulë të skuqur, ndërsa vetë u mjaftua duke i parë.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

630,781FansaPëlqeje
28,195NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit