Futbolli në zi: Ndahet nga jeta lojëtari i njohur francez

Pas ndarjes nga jeta të një futbollisti kroat, ditën e sotme, një tjetër lajm shumë i trishtë shokon futbollin dhe kësaj here vjen nga Franca.

Futbollisti 23-vjeçar, Nathael Julan, ka ndërruar jetë pas një aksidenti me makinë.

Lojtari i Guingamp ka përplasur automjetin e tij gjatë kohës që po drejtonte.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 4:20 të pasdites, aty ku zjarrfikësit janë lajmëruar se një makinë ka dalë nga rruga.

Lajmi është konfirmuar dhe nga klubi i Guingamp përmes një postimi në Twitter.

Klubi francez tregon dhimbjen e madhe të përjetuar për mësimin e ngjarjes.