Kosova njihet për shumë futbollistë të dalluar.

Ata përveç që luajnë mirë me top, dinë edhe ta mbajnë vetën e të duken bukur.

Futbollisti i kombëtares së Kosovës dhe ekipit italian Lazio së fundi ka marr pjesë në një emision ku ka folur më shumë rreth karrierës së tij të suksesshme, por edhe jetës personale.

I ngacmuar nga gazetari Kreshnik Ibrahimi, futbollisti u pyet se cilat femra i shkruajnë më shumë ato italiane, norvegjez apo shqiptare.

“Flas shumë ma shumë me shqiptaret”, është përgjigjur futbollisti.

“Propozime kam pas, është ardhur koha me gjet një gru, kur rehatohet njeri s’ka ma mirë e gjen dashurinë e jetës, si objektiv e kam me gjet një e me u rahat”, vazhdoj tutje Berisha.

Kujtojmë që Valon Berisha po tregon formë të jashtëzakonshme me kombëtaren e Kosovës e cila po shpreson në kualifikimet e ‘Euro 2020’.