Web Analytics
BallinaGani Geci vë bast me Haki Abazin "Unë kaloj në VV nëse..."

Gani Geci vë bast me Haki Abazin “Unë kaloj në VV nëse…”

Teksa Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë në ngërç sa i përket bisedimeve për formimin e Qeverisë dhe nuk kanë paralajmëruar ndonjë takim të ri si përpjekje për të bërë marrëveshje, eksponentë të këtyre dy subjekteve po e shfrytëzojnë kohën për diçka tjetër.

Kështu anëtari i moçëm i LDK-së Gani Geci dhe zyrtari i lartë i VV-së Haki Abazi kanë vënë bast se a do të bëhet koalicioni edhe nëse LDK-së i plotësohet kushti i Kryeparlamentarit.

Duket se Haki Abazi ka dyshime të mëdha rreth këtij koalicioni sa është përfshirë në bast duke i thënë Gecit se koalicioni nuk do të ndodhë edhe nëse LDK e merr postin e Kryeparlamentarit.

E Geci është i sigurt se nëse VV e shkarkon Konjufcën për t’ia dhënë LDK-së Kryeparlamentarin atëherë koalicioni do të jetë punë e kryer.

Nëse një gjë e tillë nuk ndodhë, atëherë Geci ka thënë se do të kalojë me gjithë familjen e tij në Vetëvendosje përfshirë edhe vajzën e tij deputete.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit