Gazetari përplaset me Driton Selmanajn: Je bë deputet t’u i rrejt njerëzit, t’u fol për Thaçin e SHIK’un

Gazetari dhe publicisti nga RTV Dukagjini, Fidan Rama, ka pasur një debat të nxehtë mbrëmë gjatë emisionit me deputetin e LDK’së, Driton Selmanajn.

Rama i ka thënë deputetit të LDK’së se është bërë deputet duke i rrejt njerëzit, duke folur më shumë për Hashim Thaçin dhe SHIK’un dhe mos ofruar asnjë fakt.

“Je bë deputet tu i rrejt njerëzit, je bë deputet t’u mos afru asnjë fakt për atë që ke marrë votë, ma shumë ke fol për Hashim Thaçin dhe SHIK’un, a di sa ke fol për SHIK’un ti në fushatë, në debate televizive, çka ke bë si deputetë ti me hulumtu për SHIK’un”, tha Rama.

https://www.facebook.com/ermalpanduri/videos/10219234570428585/

Po ashtu Rama i ka kërkuar Selmanajt që të jetë i kujdesshëm me deklaratat e tij kundër medieve./gazetametro.net