George Clooney tregohet gjentelmen derisa ndihmon gruan e tij të hipë në një varkë

Ai u tregua gjentelmen ndërsa ndihmoi gruan Amal pas një takimi darke në Lake Como të mërkurën.

Çifti u bashkua me motrën e Amal Tala dhe nënën Baria Alamuddin për darkë në Grand Hotel Tremezzo me grupin që po kthehej me anije.

Duke u siguruar që gruaja e tij nuk u pengua në taket e saj të larta, George, 60 vjeç, zgjati dorën ndërsa Amal, 43, me hijeshi u largua nga skela.

Avokatja e të drejtave të njeriut dukej rrezatuese me një fustan të bardhë dhe një bluzë të çrregullt dhe të hollë me detaje nëpër bel.

Ndërkaq, George ishte më zotëro sa kurrë më parë me një kostum gri të përshtatur që e shoqëroi me një këmishë të bardhë të freskët të veshur me jakë të hapur.

Duke provuar që sensi i modës së Amal funksionon në familje, motra e yllit Tala u mrekullua me një fustan rozë që mburrej me një veshje të tejdukshme të gjatësisë të zbukuruar me lule të kuqe të ndezur.

HOLLYWOOD, CA – JUNE 07: 46th AFI Life Achievement Award Recipient George Clooney attends American Film Institute’s 46th Life Achievement Award Gala Tribute to George Clooney at Dolby Theatre on June 7, 2018 in Hollywood, California. 390042 (Photo by Alberto E. Rodriguez/Getty Images for Turner )

Ndryshe, George dhe Amal u nisën për në Itali në fillim të kësaj vere për të festuar ditëlindjen e katërt të binjakëve të tyre Ella dhe Alexander./Lajmi