Web Analytics
BallinaSHOWBIZGeta Beqa fiton dy medalje të arta në Maltë

Geta Beqa fiton dy medalje të arta në Maltë

Gentiana Beqa e njohur si Getta, lindi në 2 Shtator 1981 në Gjakovë, është një qytet në Republikën e Kosovës.

Ajo u martua në 2005 me Asdren Ahmeti, e cila gjithashtu është trajneri i saj i fitnesit personal dhe që e mbështet atë në të gjitha aktivitetet kombëtare dhe ndërkombëtare.

Getta ka tre vajza të mrekullueshme; Klea Ahmeti (2006), Jora Ahmeti (2009) dhe Drena Ahmeti (2014).

Kampionia e botës në kategorinë ‘Wellness’, Geta Beqa ka fituar edhe dy medalje të arta në Kampionatin Mesdhetar IFBB në Maltë.

“Një tjetër triumf për Shqipërinë! 2 Medalje të arta në Kampionatin Mesdhetar IFBB, Maltë”.

“Në foto së bashku me DubinasTeam, familjen time, Presidentin e Maltës, Kryegjyqtarin dhe komisionin mjekësor të IFBB”, ka shkruar Beqa në Facebook.

Geta Beqa, njëherësh është edhe profesoreshë në Fakultetin e Shkencave Sportive në Universitetin e Prishtinës dhe konsiderohet si një nga emrat më të kërkuar në Kosovë sa i përket kujdesit të trupit.

Këtë epitet e ka fituar me shumë mund sepse është kthyer në një trajnere tejet joshëse dhe shumë e kërkuar nga fytyrat publike.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit