Gjeneratat e reja nuk dinë se si futet kaseta në “Walkman”

Jemi dëshmitarë që teknologjia po ecë me hapa gjigant dita-ditës dhe se shumë shpejtë gjërat e reja po bëhen të “e dalë mode”, transmeton InfoKosova.

Një rast konkret se si teknologjia ka ecur shumë shpejt është një video kur disa adoleshentë rreth 13 ose 14 vjeçarë nuk dinë se si përdoret një “walkman” me kaseta.

Ata tentojnë në disa mënyra por e kanë pasur të kotë që ta aktivizojnë “walkman”-in./InfoKosova/

Shiko Videon:

mona fm cassette maman

Quand une mère donne une cassette et un Walkman à ses enfants.Génération internet…Mona FM #monafm

Gepostet von Mona FM am Mittwoch, 2. September 2015