Gjuha e pahijshme nga burri i deputetes së LDK-së, e quan “magaricë” Vjosa Osmanin

Një gjuhë aspak të hijshme ka përdorur Fadil Kajtazi, njohësi i çështjeve të sigurisë dhe bashkëshorti i Kryetares së Forumit të Gruas së LDK-së Lirije Kajtazi.

Sipas tij, nënkryetarja e LDK-së dhe kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, e ka tradhtuar partinë.

Përmes një komenti në Facebook, burri i deputetes nga Gjilani ka shkuar edhe më larg, duke e quajtur Osmanin me shprehje ofenduese “magaricë”.

Kajtazi këto reagime i ka bërë pas deklaratave të deputetit, Driton Selmanajt, mbrëmë në një televizion.

Ai deklaroi se Osmani  e ka dëmtuar keq LDK-në.

“LDK-ja e ka shpëtuar Kosovën nga dy figura të cilët e kanë shkelur Kushtetutën, presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin në detyrë Albin Kurti”, ka deklaruar Selmanaj. /Indeksonline/

Fadil Kajtazi dhe bashkëshortja e tij, deputetja e LDK-së – Lirije Kajtazi