Grenell: Kurti do të jetë edhe kundër Bidenit, ai është me të vërtetë anti-Amerikë

Ish-Emisari Special i Donald Trump, Richard Grenell, për dialogun Kosovë-Serbi ka g.odit sërish kryetarin e VV-së, Albin Kurti.

Grenell ka shkruar në Twitter se Albin Kurti ka qenë kundër çdo presidenti amerikan dhe kundër çdo administrate dhe se ai sërish do të jetë anti-Amerikë dhe kundër presidentit aktual Joe Biden.

“Albin Kurti ka qenë kundër Bill Clintonit në Rambujë.

Kurti ishte kundër George Bushit në Vienë.

Kurti ishte kundër Barack Obamës dhe Joe Biden në demarkacionin.

Kurti ishte kundër Donald Trumpit për Normalizimin Ekonomik.

Ai do të jetë sërish kundër Joe Biden.

Ai është me të vërtetë kundër Amerikës”, ka shkruar Grenell në Twitter./kosovarja