Web Analytics
BallinaLAJMEGreva vazhdon, shkollat ende të mbyllura, Kurti e Murati udhëtojnë për Japoni

Greva vazhdon, shkollat ende të mbyllura, Kurti e Murati udhëtojnë për Japoni

Në kohën kur situata në arsim po kolapson dhe po bëhen 1 muaj nga grevat, kryeministri Kurti dhe ministri Murati kanë marrë rrugë për Japoni.

Kurti, ka udhëtuar për në Japoni për të marrë pjesë në ceremoninë shtetërore të varrimit të ish-kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe.

I shoqëruar nga ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, kryeministri Kurti gjatë qëndrimit në Japoni do të zhvillojë edhe takime tjera zyrtare./Indeksonline/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit