Web Analytics
BallinaUncategorizedGruaja e Messit mbështet ndihmat për rastin e zjarreve, në Australi

Gruaja e Messit mbështet ndihmat për rastin e zjarreve, në Australi

Të gjithë janë prekur ditët e fundit nga zjarret e shkaktuara në Australi ku pasojat kanë qenë të mëdha.

27 persona dhe me miliona kafshë kanë humbur jetën në zjarrin e shkaktuar në Australi.

6,3 milionë hektarë janë djegur gjithsej, ndërsa kjo konsiderohet një nga krizat më të këqija në historinë e vendit.

Në ndihmë për mbledhjen e fondeve për të ndihmuar pas zjarrëve në Australi i’u ka dalur edhe gruaja e yllit të Barcelonës Messit, Antonela Rocuzzo.

Antonela ka shpërndarë në Instagram një fotografi ku ka shprehur:

”Për të gjithë ata që duan të ndihmojnë Australinë në këtë moment të trishtuar i lë poshtë llogaritë zyrtare për të bërë dhurime”.

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit