7.7 C
Kosovo
E shtunë, 14 Dhjetor, 2019
Ballina Uncategorized Grupet e njohura të këngëtarëve në Zvicër, kërkojnë heqjen e vizave për...

Grupet e njohura të këngëtarëve në Zvicër, kërkojnë heqjen e vizave për kosovarët përmes koncerteve

Qështja e vizave për kosovarët ka ngjallur lëvizje edhe mes këngëtarëve e grupeve të njohura në Zvicër.

Përmes koncerteve po kërkohet heqja e vizave për ne.

Dy grupe nga Zvicra “DIE DIE BE”, “TERRY BLUE” dhe një grup muzikor nga Kosova ZËADA, e udhëhequr nga Suada Abazi, gjatë muajit nëntor do të mbajnë një tur të koncerteve në : Prishtinë, Prizren,Pejë, Klinë dhe Tiranë.

Këto organizime do të mbahen nën patronatin e Tour – VISA FREEDOM FOR KOSOVO, me qëllim promovimin e lirisë së lëvizjes dhe mbështetjen e të rinjve për të qëndruar të fortë dhe të shëndetshëm deri në realizimin e kësaj të drejte të mohuar për të rinjtë e Kosovës.

Koncertet do të mbahen nga data 1 deri më 10 nëntor.

608,833FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Granit Xhaka dhe Eros Grezda, në tribuna për ta përkrahur boksierin Florian Marku

Në mesin e shumë të pranishmëve në Ceshire të Anglisë mbrëmë, në përkrahje të boksierit Florian Marku ishte edhe ylli i Arsenalit, Granit Xhaka,...
web
analytics