Halil Matoshi emërohet zv.ministër i kësaj ministrie

Analisti dhe ish-gazetari, Halil Matoshi ka marrë një pozitë të re në Qeverinë Hoti, ku do të jetë zëvendësministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi ku janë publikuar emrat e 22 zëvendësministrave të rinj në Qeverinë e Avdullah Hotit.

Matoshi tashmë do të shërbejë si zëvendësministër i MKRS-së.

Kujtojmë se i njëjti gjatë qeverisjes së kaluar ka qenë këshilltar i ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj.